Pakiet BĘDĘ MAMĄ, czyli czego nie jeść w ciąży (a co jeść?)

Od lat jestem edukatorką w szkole rodzenia, dlatego wiem jak ważna jest edukacja żywieniowa przyszłych Mam. W oparciu o moje doświadczenia zawodowe i osobiste (sama jestem mamą dwójki dzieci) stworzyłam Pakiet Będę Mamą. Oczekiwanie na dziecko jest jednocześnie okresem radości, ale i wielu obaw. Mamy potrzebują wtedy wsparcia lekarza, położnej i właśnie dietetyka. Pakiet Będę Mamą jest propozycją dla pań będących w ciąży, niezależnie od jej wieku.

dieta_w_ciazyOrganizm Mamy jest jedynym źródłem składników odżywczych dla dziecka. Dlatego warto zadbać o najwyższą jakość posiłków, aby zapewnić Maluszkowi prawidłowy rozwój. Może się okazać, że dotychczasowa dieta w stopniu niewystarczającym pokrywa zapotrzebowanie Mamy i Dziecka. Zapraszam więc na kurs, na którym uczę Mamy jak jeść dla dwojga, a nie za dwoje.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Na pierwszej wizycie przyjrzymy się dokładnie obecnemu sposobowi odżywiania Mamy, a także ocenimy stan zdrowia obojga, określimy cele na najbliższe tygodnie i ustalimy wspólnie zasady żywienia.

Mama może liczyć na:

  • Kompetentną analizę aktualnego stanu zdrowia, analizę wyników badań i wskazówki dotyczące zdrowia
  • Przedstawienie potrzeb Mamy i Dziecka w każdym z kolejnych miesięcy ciąży
  • Przygotowanie listy produktów polecanych i zakazanych w ciąży
  • Uwzględnianie w diecie pojawiających się dolegliwości – nudności, zgagi, wzdęć, zaparć
  • Przygotowywanie w razie potrzeby diety specjalnej – np. cukrzycowej, niskosodowej
  • Jadłospisy zawierające odpowiednie ilości składników sprzyjających zdrowiu Mamy I Dziecka – wapnia, żelaza, kwasów omega -3, kwasu foliowego, magnezu i innych
  • Regularną kontrolę wagi, tak aby nie przytyć za dużo
  • Pomocy merytorycznej w każdej sytuacji zdrowotnej związanej z ciążą

Dodatkowo do ostatniego spotkania przed porodem dołączam zalecenia dietetyczne wraz z dietą w okresie karmienia piersią i schemat rozszerzania diety niemowląt.

Na spotkania zapraszam również przyszłych Ojców, aby zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia i wspierali Mamy.