Diety

Dieta kojarzy się niejednokrotnie z czymś przykrym i uciążliwym. Jednocześnie popularne diety wymagają dostosowania się do restrykcyjnych reguł i reorganizują nam życie. Nic dziwnego, że blisko 100% osób porzuca swoje diety po kilku tygodniach. Rozwiązaniem jest dieta „uszyta na miarę”, czyli dopasowana do człowieka, a nie odwrotnie.

TWOJA DIETA KROK PO KROKU – OD PIERWSZEJ WIZYTY DO OSIĄGNIĘCIA CELU

KROK 1 – TWOJE POTRZEBY

Każdy człowiek potrzebuje właściwego dla siebie unikalnego stylu odżywiania. Takiego, który pozwoli

a – osiągnąć maksymalnie dobre zdrowie

b- uzyskać prawidłową wagę (lub idealną sylwetkę)

Na pierwszym spotkaniu ustalimy, jaki jest cel diety, czego potrzebuje Twoje ciało, aby osiągnąć równowagę, poprawić wyniki badań lub po prostu poczuć mnóstwo siły i energii.

KROK 2 – NARZĘDZIA POZWALAJĄCE ZAPLANOWAĆ TWOJĄ DIETĘ

Podstawą mojej pracy jest bardzo szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, obejmujący zarówno obecny stan Twojego organizmu, jak i dzieciństwo. Jeśli to możliwe przygotuj o sobie wszelkie informacje medyczne, wypisy ze szpitala, karty choroby, aktualne i wcześniejsze wyniki badań. Nie musisz przed spotkaniem wykonywać żadnych badań, jeśli będzie taka konieczność, poproszę o konkretne wyniki.

KROK 3 – PLAN DIETY

Na podstawie uzyskanych o Tobie informacji planuję szczegółowo listę produktów polecanych w diecie, listę produktów wyeliminowanych z diety, określam sposób przyrządzania posiłków, ich pory, ilości. Zwracam szczególną uwagę na potrzebne Ci składniki pokarmowe, pomagające w osiągnięciu Twojego celu. W razie potrzeby rozpisuję dokładnie skład posiłków. Biorę przy tym również pod uwagę twoje ulubione smaki, stopień zaawansowania w gotowaniu, możliwości finansowe oraz wszelkie inne charakterystyczne dla twojego stylu życia cechy.

KROK 4 – MONITORING

Po otrzymaniu planu diety nie zostajesz sam z jego realizacją. Na bieżąco się kontaktujemy, oceniamy działanie diety oraz ewentualne trudności w jej stosowaniu. W razie konieczności dokonuję wszelkich zmian, które ułatwią Ci realizację zaleceń. Najczęściej proszę o robienie notatek i zapisywania wszelkich swoich obserwacji, tak, aby nic nam nie umknęło. Dzięki temu mamy dietę pod pełną kontrolą i możemy szybko reagować na ewentualne kryzysy.

KROK 5 – PODSUMOWANIE

Po osiągnięciu wspólnego celu pora zaplanować dalsze postępowanie, aby utrzymać efekty diety. Pamiętaj, że Twoja dieta nie kończy się definitywnie, ale przechodzi do dalszego etapu. Otrzymasz wskazówki, jak postępować, aby zachować  dobre samopoczucie i jak nie zmarnować osiągniętego sukcesu. Przekażę Ci zalecenia na „resztę życia”.

Zapraszam do skorzystania z oferty Gabinetu Dietetycznego.

gabinet-dietetyczny

Dieta Online

gabinet-dietetyczny

DIETA ODCHUDZAJĄCA

gabinet-dietetyczny

DIETY SPECJALNE W JEDNOSTKACH CHOROBOWYCH

gabinet-dietetyczny

DIETA OCZYSZCZAJĄCA

gabinet-dietetyczny

DIETA W NIETOLERANCJACH I ALERGIACH POKARMOWYCH

gabinet-dietetyczny

DIETA W CIĄŻY

gabinet-dietetyczny

DIETA DLA SPORTOWCÓW