Pakiet diagnostyczny

XXI wiek jest wiekiem, w którym wśród chorób dominują nowotwory i alergie. Wraz z rozwojem cywilizacji notuje się coraz więcej przypadków reakcji alergicznych. Od niedawna także wiemy o istnieniu nadwrażliwości pokarmowej. Podejrzewa się ją szczególnie wtedy, gdy innymi metodami diagnostyki klasycznej alergii nie można postawić jednoznacznej diagnozy, co jest przyczyną dolegliwości.

pakiet diagnostycznySzacuje się, że obecnie ponad połowa populacji miewa dolegliwości po jedzeniu. Mogą za nie odpowiadać nieodpowiednie składniki, których budowy organizm nie jest w stanie prawidłowo odczytać i traktuje je jako zagrożenie. Mechanizm ten jest różny od typowej reakcji alergicznej, a objawy nie zagrażają życiu, ale potrafią niezwykle utrudnić codzienne funkcjonowanie. I właśnie wtedy warto zgłosić się do dietetyka. Jeśli więc od pewnego czasu dokuczają Ci wzdęcia, bóle brzucha, biegunki lub cierpisz na bóle głowy, stawów, masz uporczywe zmiany skórne, a może nawet poważnie chorujesz na tzw. choroby autoimmunologiczne, to PAKIET DIAGNOSTYCZNY jest propozycją idealną dla Ciebie. W takim wypadku nie wystarcza ustalenie diety tylko w oparciu o zasady zdrowego żywienia.

Dlaczego nie warto „w ciemno” eliminować z diety produktów? Ponieważ robimy to na podstawie zasłyszanych od innych ludzi historii, a to, co pomaga innym opanować ich dolegliwości, wcale nie musi posłużyć i nam. Statystyczne rzecz ujmując, jak ktoś pije dużo kawy, powinien mieć podwyższone ciśnienie, a przecież nie zawsze tak jest. Z uwagi na rosnącą potrzebę dostosowania diety do indywidualnych potrzeb każdego organizmu, coraz większą rolę odgrywa diagnostyka nietolerancji pokarmowej. Okazuje się, że nie zawsze możemy jeść produkty powszechnie uznawane za zdrowe (np. nabiał, jajka, orzechy, ryby) i również nie zawsze wyeliminowanie jakiegoś składnika, np. glutenu rozwiązuje problem. Szerzej o samej diagnostyce przeczytasz w zakładce Testy.

Wykonanie testu w kierunku nietolerancji pokarmowej jest początkiem zmian w żywieniu. Samo wykonanie badania dostarcza jedynie informacji o tym, co nam szkodzi i czego nie należy jeść. A co można jeść? W PAKIECIE DIAGNOSTYCZNYM po badaniu otrzymasz jego wynik wraz z omówieniem. Dodatkowo, na podstawie wywiadu zdrowotnego i żywieniowego, dobiorę dla Ciebie dietę różnorodną, która nie powinna doprowadzić do niedoborów żywieniowych. Dieta ta będzie uwzględniała złagodzenie wszystkich Twoich dolegliwości i Twoje indywidualne potrzeby żywieniowe. Zaplanuję też dokładnie okres czasu potrzebny na regenerację Twojego organizmu. Otrzymasz również listę produktów, z których możesz korzystać oraz przepisy.

Pakiet DIAGNOSTYCZNY obejmuje konsultację wstępną, ocenę stanu zdrowia i wyników badań, wykonanie testu Food Detective lub Food Print 110 lub Food Print 200+, a następnie konsultację z omówieniem wyników i zaleceń, opracowanie szczegółowych zaleceń żywieniowych, przepisów na potrawy oraz jedną wizytę kontrolną.

Na wizycie kontrolnej ocenimy skuteczność diety, obecny stan zdrowia i szczegółowo zaplanujemy rozszerzanie zaleceń żywieniowych.

Wybrane opinie pacjentów:

„ Z zapaleniem jelita cienkiego walczę od kilkunastu lat. Kolejne badania i konsultacje u specjalistów nie rozwiązywały problemu. Dopiero po teście na nietolerancje pokarmowe odetchnęłam, wystarczyło odstawić dosłownie trzy produkty i poczułam się zdrowa.”

„Dzięki badaniu na nietolerancje pokarmowe dowiedziałam się, dlaczego nie mogę pozbyć się uporczywej wysypki. Od kilku miesięcy czuję się dobrze, wysypka zniknęła po kilku dniach diety!”

„Bardzo cierpiałem z powodu biegunek. Unikałem spotkań z przyjaciółmi, wciąż chudłem i dosłownie straciłem radość życia. Badanie na nietolerancje pokarmowe to była moja ostatnia szansa i to był przełom. Okazało się, że dieta eliminacyjna mi służy, już od pół roku nie mam problemu.”